Kryzys finansowy, czyli Squid Game w rzeczywistości - Lewandowski Kancelaria

Squid Game to serial, który od jakiegoś czasu bije rekordy popularności. Jest to południowokoreańska produkcja Netflixa w reżyserii Hwang Dong-hyuk. Fabuła serialu trzyma w napięciu, pokazuje losy 456 graczy – uczestników gry o prawdziwą fortunę. Z pozoru błahe zadania oparte o zabawy z dzieciństwa okazują się niezwykle bezwzględne, bo przegrana oznacza śmierć. W dość wymowny sposób zaprezentowano tutaj sytuację w jakiej znajdują się osoby zmagające się z kryzysem finansowym. Bohaterowie serialu sami godzą się na swój los, czyli walkę o miliardy oraz na śmierć i życie. W życiu codziennym walczyli z gigantycznymi długami, chorobami, skrajnym ubóstwem oraz innymi problemami. Gra jest dla nich kontynuacją walki o przetrwanie, a dla wygranego „szansą” na lepsze jutro.

Można zapytać, co wspólnego ma popularny serial o dość brutalnej treści z rzeczywistością? Odpowiedź jest prosta, to rzeczywistość pisze najstraszniejsze scenariusze. W Polsce wiele osób zmaga się z problemami finansowymi. To generuje kolejne trudności takie jak depresje, choroby autoimmunologiczne, permanentny stres, nerwice. Niejednokrotnie osoby w kryzysie finansowym mają myśli samobójcze, wymagają stałej pomocy psychologicznej czy psychiatrycznej. Trudności finansowe często są czynnikiem, który sprowadza obywateli do szarej strefy, napędza spiralę kredytową, a nawet wyzwala zachowania mogące zrodzić odpowiedzialność karną.

Gdy sytuacja staje się z pozoru bez wyjścia rozwiązaniem może okazać się możliwość ogłoszenia upadłości konsumenckiej. Jednym z celów upadłości konsumenckiej jest oddłużenie osoby fizycznej, natomiast kolejnym jest windykacja umożliwiająca spłatę zadłużenia. Upadłość pozwala dłużnikowi uporać się z długami, które przerosły jego możliwości finansowe. Jest to szansa na nowy start z czystą kartą.

Pamiętajmy, że rozwiązanie problemów finansowych może okazać się o wiele łatwiejsze niż w serialowej grze. Nie warto ryzykować zdrowiem i życiem, warto za to zawalczyć o własną przyszłość i skorzystać z oferowanych rozwiązań i pomocy prawnej.

 

Potrzebujesz kompletnej pomocy w zakresie przeprowadzenia upadłości konsumenckiej?

Napisz do nas: kancelaria@lewandowskikancelaria.pl lub zadzwoń +48 22 299 74 78

 

Izabela Wardaszko

Radca prawny

 

DANE KONTAKTOWEKancelaria Adwokata i Doradcy Restrukturyzacyjnego
Paweł Lewandowski
NIP: 521 349 45 95
ul. Ciechocińska 26, 02-924 Warszawa
ZNAJDŹ NAS Media społecznościowe
AVANTAGEHeadquarters
Organically grow the holistic world view of disruptive innovation via empowerment.
OUR LOCATIONSWhere to find us?
https://lewandowskikancelaria.pl/wp-content/uploads/2019/04/img-footer-map.png
GET IN TOUCHAvantage Social links
Taking seamless key performance indicators offline to maximise the long tail.

Copyright by Paweł Lewandowski. All rights reserved.
ul. Ciechocińska 26, 02-924 Warszawa.

Copyright by Paweł Lewandowski. All rights reserved. ul. Ciechocińska 26, 02-924 Warszawa.